X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کمیته ی برنامه ی درسی ملی استان قزوین
کمیته ی برنامه ی درسی ملی استان قزوین
این وبلاگ از صاحبنظران ، اساتید و معلمان دعوت به همکاری می نماید که نظرات خود رامورد برنامه درسی ملی در این وب اعلام نمایند .
اخباری از برنامه درسی ملی :

۱)وزیر آموزش و پرورش   در همدان فرمود : برنامه درسی ملی برای دانش آموزان در شورای آموزش و پرورش در دست طراحی است.


دکتر" علیرضا علی احمدی" روز پنجشنبه در جمع مسوولان و معاونان آموزش و پرورش همدان گفت: همه جوامع شهری و روستایی کشور باید از یک برنامه درسی مشخص و همانند برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه برنامه درسی ملی نشات گرفته از کشورهای خارجی نیست، گفت: آموزش و پرورش این آمادگی را دارد که با توانمندی و برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی آن را تدوین کنند.

وی اضافه کرد: نظام آموزش و پرورش ایران از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است که با مدیریت درست می‌تواند در مسیر رشد و پویایی حرکت کند. وزیر آموزش و پرورش با ذکر اینکه به دنبال خصوصی‌سازی مدارس نیستم ، افزود: خصوصی‌سازی مدارس موجب تحقیر دانش آموزان در مناطق محروم و دور افتاده می‌شود.

وی اظهار داشت: امروز نظام تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش خلاصه نمی‌شود بلکه شخصیت و هویت دانش‌آموزان در محیط مدرسه، خانه، رسانه‌های گروهی و گروه‌های مرجع بستگی دارد.

دکتر علی احمدی در ادامه گفت: توجه نکردن به پژوهش یکی از نقاط ضعف در این سازمان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد:امروز آموزش و پرورش نیازمند معلمان مشتاق و با انگیزه است.

۲) 

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش از آماده شدن نسخه نخست برنامه درسی ملی در سال تحصیلی آینده خبرداد.


حجت‌الاسلام علی ذوعلم گفت : تولید برنامه درس ملی کشور در راستای تحول اساسی در محتوای اموزشی که از دو سال گذشته آغاز شد نسخه اول آن تا یکسال دیگر آماده خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،او اظهار داشت : پیش بینی می شود اواخر امسال نسخه اول این برنامه به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه شود .

ذوعلم با اشاره به اینکه در این برنامه اهداف محتوای تعلیم و تربیت و نظام ارزشیابی مورد تجدید نظر قرار می‌گیرد، افزود : وزارت آموزش و پرورش با شعار تحول و با رویکرد نوآورانه و واقع بینانه به دنبال تولید درس ملی است .

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و تالیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه برنامه درس ملی کل دوره‌های تحصیلی را تحت تاثیر قرار می دهد، اضافه کرد : نظام ارزشیابی توصیفی نیز در این برنامه به دقت گنجانده شده است .

او با اشاره به اینکه در طی سه سال اخیر تغییرات زیادی در مجموعه کتاب های درسی روی داده است،گفت: برای سال تحصیلی جدید کتاب ریاضی اول متوسطه با تغییرات قابل توجه و اصلاحات اساسی ارائه خواهد شد .

ذوعلم با اشاره به اجرای آزمایشی کتاب فارسی اول راهنمایی گفت : از سال تحصیلی آینده این کتاب نیز با تغییرات حجمی و محتوایی به دانش آموزان داده خواهد شد .

وی افزود: تغییر در آموزش و پرورش می‌تواند تحرک و پویایی خاصی ایجاد کند


شنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1387
عناوین آخرین یادداشت ها
 1. خبری همایش برنامه درسی ملی در حوزه ستادی :
 2. همایش علمی برنامه درسی ملی و فراخوان مقاله :
 3. خبری از برنامه درسی ملی کشور ژاپن :
 4. اخباری از برنامه درسی ملی :
 5. برگذاری همایش :
 6. فراخوان مقاله :
 7. لطفا نظر دهید :
 8. اولین مقاله در مورد برنامه درسی ملی :
 9. محورهای اصلی سند برنامه ی درسی ملی :
 10. ضرورت و اهمیت برنامه درسی ملی :
 11. اهداف برنامه درس ملی:
 12. تعریف برنامه درس ملی
 13. وظایف کمیته های استانی درس ملی :
****ورود شما عزیزان را به این وبلاگ خوش آمد می گوییم ؛ از کلیه معلمان و اساتید و صاحبنظران و... درخواست می گردد نظرات خود را در مورد برنامه درس ملی در این وبلاگ ارایه دهید ، پس از تایید توسط اعضای کمیته برنامه درس ملی استان قزوین آنرا به نام ارایه دهنده نظر در وبلاگ قرار داده و در صورت مناسب بودن از سوی ستاد تدوین برنامه درس ملی مورد استفاده قرار می گیرد ؛ضمنا اعضای کمیته استانی برنامه درس ملی در استان قزوین عبارتند از : 1-آقای علی محمدی ، کارشناس مسول تحقیقات بعنوان دبیر کمیته و 2-آقای پرویز شعبانی، رییس گروه آموزش ابتدایی 3-آقای علی جوادی ، مشاور ریاست سازمان 4-آقای محمد حاج محمدی، رییس گروه نظری 5-خانم سعادتی کیا سرگروه پرورشی استان بعنوان اعضای کمیته استانی می باشند؛جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 3321039 -0281 کارشناسی تحقیقات تماس بگیرید*******
آرشیو
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 24937